Portal turystyczny miasta Ustka - noclegi, atrakcje, galerie...

Port i molo w Ustce

Najbardziej znane miejsce w Ustce to oczywiście porto oraz wejście do portu - falochrony (mola Usteckie)


Ulubionym miejscem spacerowym mieszkańców Ustki i turystów jest wschodni falochron o długości 100m, stanowiący wejście do portu, z którego niczym z długiego mola rozciąga się widok na morze. Stąd nawet przyjęła się zwyczajowa nazwa „molo usteckie”.

Podążając za wzrokiem Usteckiej Syrenki, której pomnik stoi na falochronie, można wypatrywać statków na horyzoncie, odprowadzać tęsknym spojrzeniem kutry i łodzie rybackie, zwrócić uwagę, jak Słupia wpada do Bałtyku, obserwować mewy i łabędzie, a także rozmarzyć się oglądając malowniczy zachód słońca.

Wracając, kierując się na usytuowaną u nasady wschodniego „mola” latarnię morską, można przedłużyć spacer deptakiem usteckimul. Marynarki Polskiej, gdzie warto posilić się
w regionalnych restauracjach lub wybrać się na pamiątkowe zakupy.

Port dzieli plażę na część wschodnią i zachodnią. Część wschodnia plaży jest bardziej popularna, sąsiaduje z promenadą spacerową, obfituje w wachlarz atrakcji, imprez sportowych, rekreacyjnych, rozrywkowych.

Część zachodnia jest bardziej „dzika”, odpowiednia dla szukających spokoju, wytchnienia i cichego relaksu plażowiczów. Znajduje się tam również falochron zwany „drugim molem”.

Zobacz panoramę sferyczną mola w Ustce

Wirtualna wycieczka - drugie molo w Ustce

Miasto 76-270 Ustka