Portal turystyczny miasta Ustka - noclegi, atrakcje, galerie...

Ławeczka Ireny Kwiatkowskiej

Ławeczka Ireny Kwiatkowskiej znajduje się w parku uzdrowiskowym we wschodniej części Promenady Nadmorskiej. Pani Irena Kwiatkowska od wielu lat była częstym gościem Ustki. Pomnik został uroczyście odsłonięty 25 lipca 2012 roku.


Irena Kwiatkowska urodzona 17 września 1912 roku w Warszawie. Debiutowała w teatrze Cyrulik Warszawski. Przed wojną grywała w teatrach Powszechnym w Warszawie, Nowym w Poznaniu i Polskim w Katowicach. W czasie wojny była żołnierzem AK, uczestniczyła w powstaniu warszawskim. P wojnie wyjechała do Krakowa, gdzie występowała w kabarecie Siedem Kotów. Irena Kwiatkowska wcieliła się w  ponad sto ról teatralnych, 20 filmowych i telewizyjnych (m.in. jako matka Pawła w Wojnie Domowej, kobieta pracująca w Czterdziestolatku). Występowała w Kabarecie Dudek oraz Kabarecie Starszych Panów.

W 2009 roku została odznaczona Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski. Irena Kwiatkowska zmarła 3 marca 2011 roku, a jej ciało spoczęło na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie.

Ulica Promenada Nadmorska
Miasto 76-270 Ustka